Spordiennustus – ülevaade algajaile

Tänapäeval võib leida suure hulga erinevaid kihlveokontoreid, kes pakuvad võimalust teha laia valikut panuseid, mis erinevad üksteisest näiteks raskusastme poolest – panuseid on nii lihtsaid kui ka kombineerituid.

Enne, kui soovid spordiennustus test osa võtta, peaksid tutvuma teistegi panusetüüpidega. Allpool on ülevaade kõige olulisematest.

Poolaja panus tähendab, et panust ei teha mitte tervele mängule, vaid ainult esimesele poolajale. Kui tegemist on hokiga, siis tehakse panus tulemusele, mis on esimese kahekümne minuti järel. Kui käib juba teine poolaeg, pole esimese poolaja panus enam aktuaalne. Ka siin ei pea panust tegema mitte ainult sellele, kummal meeskonnal on rohkem punkte, vaid võib panustada ka sellele, kes on parim mängija või mõnele statistilisele näitajale.

Hoki aga ka teiste mängude fännide seas on levinud panus esimese värava kohta. Mängija teeb oma panuse sellele, kes lööb sisse esimese värava, kuigi võib ennustada sedagi, et näiteks esimesel poolajal väravaid ei löödagi.

Kui võib teha panuse esimesele väravale, siis võib teha panuse ka viimasele väravale. Nagu ka eelmise puhul peab ära arvama, milline meeskond või milline mängija selle punkti skoorib.

Pisut lihtsam on panust teha mängu üldvõitjale. Siin pole poolaegade tulemus enam oluline – ära peab arvama selle, kes jääb peale kõige lõpuks.

Levinud on panus teha sellele, milline tuleb mängu täpne tulemus. Samas tuleb võtta arvesse, et on mänge, kus täpse tulemuse ettenägemine võib olla raske. Sel juhul võib teha panuse näiteks sellele, kas panus on paaris või paaritu. Ühtlasi võib ka lihtsalt ennustada, kumb mängija võidab, kuna päris täpse tulemuse ettenägemine on näiteks korvpalli puhul küll mõistlikum selgeltnägijate hooleks jätta.