Kuidas  tekkis tänapäevane pokker?

Pokker on kaardimäng, mis on tuntud kogu maailmas ning on oma positsiooni hoidnud juba kaua. Just populaarsuse tõttu on sellele tekkinud üha rohkem uusi alaliike ning mänguviise.

Pokkeri erinevate alaliikide kulg sõltub sellest, mitu kaarti mängijale jagatakse, millised kombinatsioonid on tugevamad ja paljust muust ehk siis kõigest, mis on vastava mängu reeglites kirjas. Seetõttu tasub alati kõigi tingimustega enne mängima asumist tutvuda, kuna erinevad pokkeriliigid võivad märgatavalt erineda.

Varem mängiti pokkerit hoopis teistmoodi, alustades sellest, et žetoonide asemel olid mündid, kuld ja muud väärisesemed. Žetoonid leiutati 19. sajandi lõpus ning neid valmistati nii puust, savist kui ka elevandiluust. Oluline erinevus on seegi, et algul kasutati kaardipakis 20 kaarti, mistõttu ühes mängus võis osaleda vaid neli mängijat. Mäng oli igavam, kuna tulemus sõltus kaartidest, mis sulle kohe alguses kätte jagati.

Tänapäeval kasutatakse 52 kaardiga kaardipakki, mis võeti esimest korda pokkeris kasutusele 1834. aastal. Paljud teavad, et populaarseim pokkeri liik on Texas Hold’em, mis tekkis 20. sajandi alguses ning mõistagi Texases.

Pokker on võitnud kogu maailmas palju südameid, mistõttu on mõistetav, et tahetakse välja selgitada maailma parimaid mängijaid. Nii toimuski 1970. aastal esimene turniir, kus parim mängija välja selgitati. Huvitav on see, et pokkerit tol korral ei mängitudki, vaid lihtsalt hääletati, kes on kõige parem.

Õigupoolest ei olegi võimalik öelda, kus ja kuidas pokker tekkis, sest ta sarnaneb paljude teiste kaardimängudega. Esmalt mängiti seda vaid ajaviiteks, kuid nüüd tegeleb sellega tõsiselt või pooltõsiselt sadu tuhandeid inimesi nii kasiinodes, internetis kui ka muul moel.

Pokker on huvitav ka selle poolest, et mängule on pealtvaatajatelgi põnev kaasa elada, kusjuures televiisori vahendusel saab näha iga mängija kaarte.

Pokkerist on üle 120 alaliigi ning pidevalt võetakse kasutusele uusi pisimuudatusi või reegleid. Ühine on neil kõigil vaid see, et oma kombinatsiooni pead sa moodustama viiest kaardist.

Tänapäeval mängitakse pokkerit kõige enam internetis, kuna nii on mugav kõrvalt reegleid või teooriat uurida ning ühtlasi on lihtne mäng pooleli jätta. Pokker on mäng, mis pidevalt areneb, seega igav seda mängides ei hakka.