Kasiinod USA-s

Paljud näevad USA-d kui kõigi võimaluste riiki, mistõttu soovitaksegi külastada maad, kus vähemasti eemalt näib rohi olevat rohelisem ning päike igapäevaselt paistab. Tegelikult ei erine USA Euroopast millegi erilise poolest, kuigi Hollywoodi filmimaailm püüab riigist mingisugust illusiooni luua.

Igal aastal sõidab Las Vegasesse ja Atlantic City’sse tohutult suur hulk turiste, kuna kahe kasiino– ja meelelahutuspealinna tõmme on siiski väga suur.

 

Las Vegas

 

Kes poleks kuulnud öeldavat, et Las Vegas oma kasiinodega on maailma kõige imelisem koht. Oma võidukäiku alustas linn kolmekümnendatel, mil hasartmängude korraldamise keeld tühistati. Kuna Nevada osariigi kõrval on California, teine turistide seas hinnatud paik, meelitab Las Vegas kerge vaevaga enda juurde tohutu hulga külastajaid ka naaberosariigist.

 

Kuigi Nevadal pole just viljakas pinnas ning see meenutab pigem kõrbe, on hasartmängude korraldamine nutikas viis, kuidas raha teenida. Keskeltläbi elab Las Vegases vaid 600 000 inimest.

 

Lisaks luksuslikele kasiinodele on linnas ka väga hea valik restorane, teatreid ning kontserdisaale. Hotellidelgi läheb hästi. Selleks, et üks inimene võiks iga öö veeta erinevas Las Vegase hotellitoas, läheks kuulu järgi tarvis 288 aastat.

 

Ühtlasi on Las Vegases selline hotell, mille aknaklaas sisaldab ehtsat kullapuru. Nii seesugused kui ka veel uskumatumad lood ringlevad paljude Las Vegase kasiinode ja hotellide kohta. Maailma 25 kõige kallimast luksushotellist asuvad just 15 Las Vegases ning paljudes neist on ka USA kõige suuremad kasiinod.

 

Atlantic City

 

Rääkides USA kasiinodest on populaarsuselt teisel kohal New Jersey osariigis asuv Atlantic City. Tuntud lauamäng Monopol on oma algsed tänavanimed saanud just Atlantic City tänavate järgi. Kasiinode kõrval on tuntud ka linna promenaad.

 

Esimene kasiino avati Atlantic City’s alles aastal 1978 ning see oli ka esimene kasiino väljaspool Nevada osariiki. Hotellitubasid on linnas 15 000 ning sealt käib aastas läbi 27 miljonit turisti. Hämmastav.